×

Notice

The forum is in read only mode.
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC:

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3356

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
Доброго часу.

Я навмисно створюю цю тему для того, аби писати сюди про всі знайдені мною проблеми, а також ставити питання, що стосуються збірки на базі Ubuntu-MATE від UALinux. Якщо це суперечить якимось правилам форуму, то не соромтеся вказати мені на це.
Наразі маю такі питання та прохання:

1. Напишіть, будьласка, які сховища містить збірка? Річ у тім, що до деяких сховищ немає описів. Я бачу лише посилання на PPA, і все. З адреси деяких посилань я, звісно, можу здогадатися про те що, наприклад, підключене сховище для браузера «Opera»; Але більшість посилань мені ні про що не говорять. В іншому випадку я б все сам з'ясував; Але наразі мені було б зручніше, якби розробник збірки просто навів список сховищ, у форматі «назва програмного продукту – посилання на його сховище».
Також я був би вам дуже вдячний якби ви у мабутні випуски збірок, додавали короткий опис сховища для тих, хто налаштовує систему згідно зі своїми потребами;

2. Ubuntu-MATE (навіть базовий дистрибутив), має таку проблему: не можливо налаштувати сполучення клавіш для перемикання між розкладками клавіатури. Тобто якщо перейти на вкладку з розкладками, і натиснути на кнопку «Параметри», то утиліта налаштувань просто «вилітає».
Ця ситуація характерна лише для кириличних мов (в Українському та Російському інтерфейсах це відтворюється). Користувач повинен використовувати Англійську мову інтерфейсу, щоб призначити сполучення клавіш для перемикання розкладок клавіатури. Є ще один спосіб вирішення цієї проблеми, використовувати команду:

sudo dpkg-reconfigure keyboard-reconfigure

Але він не для всіх користувачів підходить (наприклад незрячий користувач, який лише знайомиться з дистрибутивом, може й не зорієнтуватися, оскільки робота у терміналі потребує від незрячого певних навичок).
У мене одразу виникла ідея піти з цим на launchpad; Однак я вирішив спочатку все ж запитати: можливо UALinux вже знає про цю проблему, і вже були вжиті якісь заходи? Ну, і відповідно, як нам з вами діяти: чи ви зможете виправити на своєму боці і ці хміни інтегрувати до MATE, чи мені все ж слід створити ваду на баг-трекері?

Буду вам дуже вдячний за відповідь.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3357

  • artemiy
  • artemiy's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • New Member
  • Posts: 4
  • Karma: 1
  • Thank you received: 1
присоединяюсь к вопросу, поднятому Максимом. мне повезло, что утилита для настройки переключения клавиатуры запустилась при обновлении системы. в противном случае пришлось бы настраивать переключение раскладок в английском интерфейсе. про эту утилиту я вообще не знал. буду очень признателен, если эту проблему данного окружения наконец удастся решить.
также хотелось бы обратить внимание на сложности с регистрацией на форуме для незрячих пользователей, и прежде всего трудности возникают с выбором региона.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3358

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6

мне повезло, что утилита для настройки переключения клавиатуры запустилась при обновлении системы.


Доречі: я все ж помилився. Команда має бути такою:

sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration

Як виявилося – там немає деяких варіантів сполучень клавіш (наприклад – не можливо вибрати Super+Space). Простіше кажучи – тим, кому стандартний спосіб перемикання не підходить, і потрібно щось інше, таки доведеться перемикатися на Англійський інтерфейс.

буду очень признателен, если эту проблему данного окружения наконец удастся решить.


І бажано без якихось додаткових утиліт на кшталт IBus, бо я втомився від нього ще коли використовував GNOME. Там «Orca» пригальмовував через нього добряче, ще й фокус, тобто курсор, поводив себе якось дивно...

также хотелось бы обратить внимание на сложности с регистрацией на форуме для незрячих пользователей, и прежде всего трудности возникают с выбором региона.


Ну про це мабуть слід писати в категорії «Вопросы по сайту»; Але якщо коротко – то я вже надіслав опис проблеми до UALinux приватно, у вигляді повідомлення їхній сторінці на Facebook.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3359

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
Маю ще таке питання до автора збірки.
«Ubuntu_Pack-MATE», містить два системних монітора: «gnome-system-monitor», а також «mate-system-monitor». Я не можу нічого сказати про те, чи візуально ці компоненти виглядають однаково; Але за функціональністю, якщо не помиляюся, ці системні монітори однакові. Відповідно – у мене питання: чи це не є помилка якась, і чи доцільно «gnome-system-monitor» класти у збірку з «MATE»?
Якщо ж «gnome-system-monitor» просив хтось з користувачів, і додавання цього компоненту є дійсно виправданим, то хай буде як є, видалити зайве не є проблемою.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3361

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6

Напишіть, будьласка, які сховища містить збірка?


Вже не актуально, розібрався.

У мене одразу виникла ідея піти з цим на launchpad; Однак я вирішив спочатку все ж запитати: можливо UALinux вже знає про цю проблему, і вже були вжиті якісь заходи?


Оскільки протягом вже майже тижня ніхто з UALinux не прокоментував це повідомлення, я вирішив все ж створити ваду на Launchpad:

bugs.launchpad.net/ubuntu-mate/+bug/1813758

Опис проблеми я створював у межах своїх реалій (тобто УКраїнська мова інтерфейсу, ввімкнені допоміжні технології, і тому подібне). Якщо у когось є бажання доповнити чи розширити його, зареєструйтеся на launchpad.net, і додайте свій коментар.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3362

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
Маю таке прохання до UALinux: додайте, будьласка, у збірку на базі «MATE», утиліти «dconf-editor» та «gconf-editor». Обидві вище зазначені утиліти дають змогу конфігурувати параметри, які не представлені у графічному інтерфейсі користувача; Але відрізняються вони тим що «dconf-editor» бачить те, чого не бачить «gconf-editor», і навпаки.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3363

  • Mark
  • Mark's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 546
  • Karma: 23
  • Thank you received: 81

_

Ubuntu OEMPack / MATE:
1. в ppa указанных в /etc/apt/ добавить комментарий для чего.
2. добавить утилиту keyboard-reconfigure
3. на рабочий стол скрипт sudo dpkg-reconfigure keyboard-reconfigure
4. удалить gnome-system-monitor
5. добавить dconf-editor и gconf-editor
The following user(s) said Thank You: Максим Білак

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3366

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6

1. в ppa указанных в /etc/apt/ добавить комментарий для чего.


Просто коротенький опис для кожного сховища, щоб було точно зрозуміло, для яких воно призначене додатків (чи додатка). Це дозволить користувачу бути впевненим у тому, що він правильно розуміє призначення сховища.
Приклад: всі сховища Canonical, у тому числі і пакунки для партнерів, коротко прокоментовані, тому питань що до того, для чого ці сховища, взагалі не виникає.
Є ще один нюанс на користь того, чому це було б корисно. Річ у тім, що як ви, мабуть, знаєте, до складу Ubuntu входить синтезатор мовлення Espeak (а точніше його так би мовити нова генерація, Espeak-NG). Він взагалі-то добре читає Англійську мову; Але є незрячі, які погано розуміють розмовну Англійську. Їм зрозуміліше, коли синтезатор мовлення читає так, ніби Англійські слова написані Українськими чи Російськими літерами. Для таких людей правильна вимова деяких Англійських слів цим синтезатором мовлення, є дуже погано зрозумілою, особливо коли скажімо назва додатка – це частина посилання на PPA. Тож подібні коментарі до сховищ точно полегшили б життя тим, для кого Англійська не є тим, на чому вони розуміються.
Доречі: сховища від Canonical, наскільки я розумію, прокоментовані на різних мовах. Тобто у менеджері оновлень, користувач прочитає їх опис на тій мові, яку він вибрав при інсталяції системи. Могли б і ми так зробити? У нас є три основні мови, які підтримує дистрибутив: Українська, Російська, і Англійська. Чи можна якось зробити, щоб опис відображався на тій мові, яку вибере користувач при інсталяції? Думаю, що це було б добре, і взагалі був би ще один крок на шляху до більшої дружності дистрибутиву для користувачів.

2. добавить утилиту keyboard-reconfigure


Це мій ляп. Насправді вона називається Keyboard-configuration. У будь-якому разі – вона вже є в системі.[/quote]

3. на рабочий стол скрипт sudo dpkg-reconfigure keyboard-reconfigure


Всеодно там менше налаштувань, ніж у графічному інтерфейсі. Є ще один варіант: можливо краще додати інформаційну примітку на сторінку завантаження? Мовляв є така проблема; І для її вирішення – потрібно використовувати команду

sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration

або ж перемикатися на Англійський інтерфейс системи, і налаштовувати це там. При цьому - можна було б коротко розповісти, як відповідати на питання у інтерактивному діалозі після виклику команди, і відповідно як вибирати варіанти відповідей і їх підтверджувати; А також про Англійський інтерфейс – детально розповісти, як і що у Англійському інтерфейсі натискати. Іншими словами – є пропозиція піти шляхом надання інформації. Коли я писав пост про keyboard-configuration, то я ще не знав, що там не можливо, наприклад, Super+Space налаштувати для перемикання між розкладками клавіатури.

4. удалить gnome-system-monitor


Це швидше пропозиція. Якщо ви вважаєте, що він чимось корисний для користувачів (наприклад про якісь естетичні його властивості, про анімацію і т.д. і т.п. я нічого не знаю), то хай лишається, видалити зайве – не проблема. Якщо ж ви згодні з тим, що він по суті дублює mate-system-monitor, то видаліть його.

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3368

  • artemiy
  • artemiy's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • New Member
  • Posts: 4
  • Karma: 1
  • Thank you received: 1

Маю таке прохання до UALinux: додайте, будьласка, у збірку на базі «MATE», утиліти «dconf-editor» та «gconf-editor». Обидві вище зазначені утиліти дають змогу конфігурувати параметри, які не представлені у графічному інтерфейсі користувача; Але відрізняються вони тим що «dconf-editor» бачить те, чого не бачить «gconf-editor», і навпаки.


смотрел эти редакторы. dconf-editor работает нормально, а вот gconf-editor у меня показывает только свои ключи. может конечно это моя ошибка. нужно проверять на других системах.
The following user(s) said Thank You: Максим Білак

Ubuntu_Pack-MATE: питання та проблеми 5 years 2 months ago #3369

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6

dconf-editor работает нормально, а вот gconf-editor у меня показывает только свои ключи.


Дякую, я перевірю.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.120 seconds
Powered by Kunena Forum