×

Notice

The forum is in read only mode.
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC:

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3749

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
Стаття опублікована на сайті

Тут можна її обговорити, та поставити питання стосовно побудови й встановлення Orca.

Зауважте: ця публікація оновлюватиметься. Інформація в цій публікації стовідсотково актуальна для Ubuntu-OEM-Pack-MATE 18.04. Наступна актуалізація інформації відбудеться після виходу збірки Ubuntu-OEM-Pack-MATE від компанії UALinux, на базі Ubuntu 20.04.
The following user(s) said Thank You: Mark

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3755

  • Mark
  • Mark's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 546
  • Karma: 23
  • Thank you received: 81
Вы можете опубликовать вашу статью прямо в ленте, которая отображается у нас на главной странице сайта
ualinux.com/suggest
The following user(s) said Thank You: Максим Білак

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3763

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6

Вы можете опубликовать вашу статью прямо в ленте, которая отображается у нас на главной странице сайта
ualinux.com/suggest


Готово! )

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3766

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
Я отримав повідомлення про те, що матеріал опубліковано. Зараз придивився і виявилося, що у мене є зауваження, стосовно наступних частин публікації

Після встановлення цих пакунків, необхідно клонувати сховище скрінрідера Orca з Gitlab. Для цього – потрібно перейти до каталогу, в якому планується розмістити сховище, якщо такий є, або ж попередньо створити його, та перейти до нього. Для створення каталогу, та клонування сховища можна скористатися такою командою:

mkdir ~/repos && cd ~/repos && git clone gitlab.gnome.org/GNOME/orca.git

Потім – необхідно перейти в каталог сховища та побудувати з вихідного коду та встановити Orca за допомогою команд:

cd orca && ./autogen.sh && make && sudo make install

Я розумію, що хотілося б скоротити публікацію; Але, не зважаючи на це, змушений вас просити повернути все так, як це було спочатку.
Річ у тім, що, як правило, до таких маніпуляцій вдаються навіть ті незрячі користувачі, які ще не впевнені у своїх навичках роботи з емулятором терміналу. Відповідно – для них дуже важливо, щоб кожна команда була детально описана. Ну і було б зручніше таким користувачам, якби все описувалося по кроково, що я, власне, і зробив.
До того ж – хоч «&&» є хорошою штукою, але точно не для початківців. Виходить дуже довга команда, і це може заплутати незрячого користувача, створивши хибне враження ускладненості процесу.
Всі ці нюанси, в купі з психологічними (для багатьох в принципі поняття термінала і командного рядка асоціюється з чимось складним, лише для спеціалістів), сприяє закріпленню міфу про те, що Linuxтакий складний.
Я ж розраховую, пишучи публікації, на широке коло читачів-користувачів, а тому детальний опис послідовності тих чи інших дій в них є обов'язковим.
І ще: все ж можливі якісь не стандартні ситуації, і таке скорочення, коли декілька команд подається як одна, лише ускладнять виявлення проблеми.
Сподіваюся, що ви врахуєте моє побажання. Якщо у вас не лишилося першого варіанту публікації, то я спробую відновити з чернеток, або перепишу вище наведені частини. І про зауваження стосовно того, що хоча б останні рядки виводу в термінал кожної команди потрібно переглядати, також не забудьте (я це не даремно написав). Раптом я не встигну на якусь зміну вчасно відреагувати, і хтось з користувачів повідомить в цій темі про якусь проблему. Тож краще так...

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3767

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
І ще: я навмисно вказав у заголовку публікації

ВСтановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca в збірці Ubuntu-OEM-Pack-MATE-18.04 від компанії ualinux

Зроблено це було для того, щоб після виходу наступних ваших збірок, якщо склад пакунків необхідних для побудови й встановлення Orcaзалишиться таким як і для 18.04, ви б могли замінити лише заголовок публікації (тобто 20.04 замість 18.04). На форумі я назву теми зробив коротшою, оскільки тут і так написано, що інформація буде актуалізовуватися. Не факт що користувач спочатку побачить тему на форумі, а потім публікацію на сайті.
Тож думаю, все ж слід, з метою акцентування того що ця публікація актуальна, зробити саме такий заголовок, який я зробив спочатку, (потім залишиться лише відредагувати заголовок і в разі необхідності відредагувати склад необхідних пакунків, щоб актуалізувати публікацію під нові релізи ваших збірок). На OEM-Pack-MATE я акцентував саме тому, що в інших збірках можуть бути вже присутні, або ж відсутні якісь пакунки з тих, що необхідні для побудови й встановлення Orca.

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3775

  • Mark
  • Mark's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 546
  • Karma: 23
  • Thank you received: 81
Как автор статьи вы имеете право внести правки
Attachments:

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3776

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6

Как автор статьи вы имеете право внести правки


А підкажіть, будьласка, як це зробити?
Це, в принципі, треба було б писати в категорію «Вопросы по сайту», але раз ми вже почали...
Якщо пам'ятаєте, я, а також ще один користувач, писали вам про деякі проблеми доступності сайту для незрячих користувачів. Зокрема – деякі елементи можна активувати лише емуляцією лівої клавіші мишки. У зв'язку з цим – у мене також є підозра, що деякі посилання, які присутні на сайті, чомусь для нас не видимі (можливо вони у вигляді картинок). Ви мені надіслали посилання на сторінку, яка дозволяє запропонувати публікацію, а я раніше цього посилання ніде не бачив. Якщо є посилання, що дозволяє відредагувати публікацію, то я його також не бачу. Тобто здійснюючи навігацію за допомогою клавіатури, я не можу знайти це посилання.
Тому, якщо таке посилання існує, напишіть його будьласка сюди. Також вибачаюся, але я не можу фізично побачити, що зображено на картинках, які є в долученні до вашого повідомлення.

Встановлення найсвіжішої версії скрінрідера Orca 4 years 10 months ago #3779

  • Максим Білак
  • Максим Білак's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posts: 50
  • Thank you received: 6
Mark, я тепер можу більш чіткіше сформулювати проблему.
Отже – перейшовши за адресою публікації, я побачив посилання, яке мені скрінрідер озвучив як цифру 8. Після активації цього посилання ентером, я вже бачу «Редагувати».
Імовірно – на сайті є ще такі-от посилання, подібні до цього. Я це посилання активував просто заради цікавості, але якби було трохи менше часу, то ніколи б не подумав, що це воно.
Тому – велике прохання: зробіть, будьласка, як для цього посилання, так і для інших подібних, текстові підписи. Що я маю на увазі: от є посилання «Головна», «Завантажити», і тому подібне. Ці посилання мають текстові назви, результатом чого є те, що незрячий користувач розуміє, яке посилання для чого призначене. Хотілося, щоб і з іншими посиланнями було аналогічно.
Буду вам щиро вдячний за небайдужість до цієї проблеми.
  • Page:
  • 1
Moderators: Владимир Попов
Time to create page: 0.355 seconds
Powered by Kunena Forum